ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 13:27

"Türkiye’nin önünü kesmek"


Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendiren Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Güçlü ekonomi, büyük Türkiye idealini engellemeye çalışan her türlü teşebbüse, şaha kalkan Türkiye'nin önünü kesmek için oynanan ve oynanacak tüm oyunlara ülke olarak karşı duracağız." dedi.

Zafer Çağlayan, Milli Eğitim Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi arasında Ekonomi Bakanlığı'nda gerçekleştirilen 'İnovasyon Atölyeleri Protokolü' imza töreni sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gezi Parkı olaylarının hatırlatılması üzerine Çağlayan, şunları söyledi: "Türkiye olarak bir eşikteyiz. 10 yılda kişi başına geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolara çıkan ve performansı ile parmak ısırtan bu ekonominin şimdi daha yüksek düzeylere çıkması gerekiyor. 2023 hedeflerimize sıkıca tutunalım. Daha fazla çalışalım, üretelim, yatırım yapalım, ihracat yapalım ve daha fazla büyüyelim. Türkiye'nin büyümesinden rahatsızlık duyan yurt içindeki ve yurt dışındaki marjinal odakların ve faiz lobisinin oluşturduğu koalisyonun, halkımızın demokratik eylemlerini kendi çıkarları doğrultusunda ülke imajımızı, birliğimizi bozacak şekilde manüpüle etme hevesi kursağında kalacak. 'Güçlü Ekonomi, Büyük Türkiye' idealini engellemeye çalışan her türlü teşebbüse, şaha kalkan Türkiye'nin önünü kesmek için oynanan ve oynanacak tüm oyunlara ülke olarak karşı duracağız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER