ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:14

Türkiye’nin ‘kültür elçileri’ ülkelerine uğurlanacak


Baran ve Cihan Uluslararası Öğrenci ve Kültür Federasyon’ları, ‘Uluslararası Mezuniyet Töreni’ ile öğrencilerini mezun edecek. Tören 47 ülkeden 467 öğrenci için, 7 Mayıs Salı akşamı saat 20:00’de Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Dünyada barışın, sevginin ve hoşgörünün timsali olacak öğrencilerin her biri ülkelerine Türkiye’nin ‘kültür elçisi’ olarak uğurlanacak. Ayrıca bu öğrenciler uzun zamadır görmedikleri annelerini mezuniyet törenlerinde görmenin mutluluğunu yaşayacak. Ayrı ülkelerden gelen anneler çocuklarının bu özel gününde onlarla birlikte olacak.

Uluslararası Mezuniyet Töreni Tertip Heyeti’ni Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı ve Fatih Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Süleyman Şah Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Ekiz ile Serdar Bilgili Ömer Eyüpoğlu, Mehmet Şükrü Dönmez ve Baran Federasyonu Başkanı Mustafa Köker oluşturuyor.


Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, bu öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye adına birer “Kültür Elçisi” olacaklarına inandığını da belirtti.

Sunuculuğunu ünlü spiker Ertem Şener’in yapacağı programda, öğrencilerin tiyatro gösterileri, şarkı ve şiir performansları yer alırken, başarılı öğrencilere ödülleri takdim edilecek. Aynı zamanda iş dünyasından bazı isimlere eğitime yaptıkları katkılarından dolayı “Vefa Ödülleri”nin verileceği geceye sürpriz konuklar renk katacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER