ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 14:36

Türkiye’nin ilk tıp yaz okulu


Turgut Özal Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Akademisi, Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ortaklaşa Tıp Yaz Okulu düzenledi. Lise 9 ve 10. Sınıf öğrencileri için özel olarak hazırlanan yaz okulu programında öğrencileri birbirinden ilginç konu ve uygulamalar bekliyor.

Biyoteknoloji, sentetik biyoloji, nöroanatomi, histoloji ve embryoloji, biyokimya, fizyoloji, iyi hekimlik uygulamaları, hipnoz, patoloji, mikrobiyoloji, halk sağlığı ve adli tıp konularında teorik ve uygulamalı dersler görecek olan genç doktor adayları alanının uzman akademisyenleri ile birlikte tıp dünyasında gezintiye çıkıyor.

Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen proje ile tıp konusuna ilgi duyan gençlere fırsat sunuldu. Bu şekilde öğrencilerde tıp mesleğinin gerçekten kendilerine uygun olup olmadığını da anlamış olacak.

Türkiye genelinde açılan Yaz Tıp Okulları on günlük eğitim süreleriyle gençlere tıp eğitimi konusunda bilgiler verecek bu kurslar önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

Yaz Tıp Okulu kurslarına Liseler Fen Lisesi, özel fen liseleri, üst sınıf Anadolu liselerinin 9. ve 10. sınıf öğrencileri katılabiliyor ve öğrencilerden de herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Ankara dışından gelen öğrencilere barınma imkanı da sağlanıyor.

Rehber Öğretmen Kemal Gülen, akademi olarak öğrencilerle yaptıkları bu çalışmanın sadece tıp alanıyla alakalı bir çalışma olmadığı tamamlayıcı bir eğitim olduğunu belirterek, "Sonuçta tıp eğitimi de bunların içinde çok önemli bir yer alıyor. 10 günlük bu eğitimi tıp fakültesi öğretim görevlileri gerçekten çok büyük bi özveriyle hazırlandılar ve öğrencilere bu konuda bize yardım ettiler." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER