ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:25

Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli


Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün nakilden sonraki ilk fotoğrafı basınla paylaşıldı.

Akdeniz Üniversitesinin 2013-2014 akademik yılı açılış töreninde, "Kompozit doku nakilleri" başlığıyla verdiği ilk derste yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün nakilden sonra çekilen fotoğrafını gösteren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Üslün'ün yüzündeki ödemlerin inmeye başladığını, sakallarının oldukça büyüdüğünü belirtti.

Üslün'ün yüzünün tam oturduğunu anlatan Özkan, "Biz de çok şaşırdık. Kendi yüzü olsa ancak bu kadar oturabilirdi. Ameliyatta saç, kaş, göz kapakları, göz kanalları, alt üst çene ve dil tabanı nakletmiştik" dedi.
Üslün'e birkaç revizyon daha yapacaklarını dile getiren Özkan, yakın zamanda tıraş olacağını ve aynada yüzünü göreceğini kaydetti.

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzü, 54 yaşındaki Salih Üslün'e nakledilmişti. Nakil, aynı zamanda Türkiye'nin en komplike yüz ameliyatlarından biri olmuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER