ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ağustos 2014 Pazartesi 22:51

Türkiye'den ateşkes açıklaması

Türkiyeden ateşkes açıklaması

Türkiye, Filistinli gruplarla İsrail arasında dün gece yarısından itibaren ilan edilen 72 saatlik ateşkesi "memnuniyetle" karşıladı.Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, dün gece yarısından itibaren bir kez daha 72 saat süreli ateşkes ilan edilmesinin memnuniyetle karşılandığı belirtilerek, mevcut aşamada, ateşkesin sürdürülebilir hale getirilmesinin önem taşıdığı vurgulandı. Açıklamada, "Aksi takdirde, bu tür geçici duraklamalar bölgede kalıcı bir sükunetin sağlanması bakımından yeterli olmayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin sürdürülebilir bir ateşkesin tesisi için uluslararası ortaklarıyla eşgüdüm içerisinde aralıksız bir şekilde çaba sarfettiği kaydedidilen açıklamada, ayrıca Gazze'deki halkın acil ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda insani yardım çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Bu çerçevede son olarak, Filistinli yaralıların tedavi amacıyla Gazze'den Türkiye'ye sevk süreci başlatılmış ve ilk yaralı grubu ülkemize gelmiştir. Ülkemiz, Gazze'de zor şartlar altında yaşayan Filistinli kardeşlerimize yönelik desteğini her alanda kararlılıkla devam ettirecektir" ifadeleri kullanıldı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER