ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 18:51

"Türkiye’de iş sorunu yok"

"Türkiyede iş sorunu yok"


TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken, Türkiye’de işsizlik sorunu olmadığını ancak işe uygun yetişmiş eleman sorunu olduğunu söyledi.

        Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi’nin konferans salonunda düzenlenen söyleşinin konuğu olan Ahmet Böken, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

        Allah tarafından lütfedilen gençliğin kıymetinin bilinmesi gerektiğini dile getiren Böken, "Eğer bunu doğru kullanırsanız sevdiğiniz insanlara pozitif değerler üretebilirsiniz." dedi.

        Vaktin iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Böken, böylece ülkenin büyüklüğüne, büyüklük katılabileceğini ifade etti. Türkiye’de güçlü bir medya olmadığını kaydeden Böken, şöyle devam etti: "Bu ülkenin çok güçlü bir medyası yok. Bu ülkenin medyasının gücü, maalesef bu ülkenin insanını etkilemeye yönelik ve olumlu anlamda da değil yani. Bu ülkenin havasını ve motivasyonunu tüketmeye yönelik bir medya var. Terse çalışan bir medya var. Bir kere bunu terse çevirmeliyiz. Mutsuz insanların, insanları mutlu etme ihtimali hiç yok. Mutlu bir ülke inşa etmeliyiz.”

        "Kendi milletini sevmeyen, kendi halkını sevmeyen, kendi toplumu ile barışık olmayan rahatsız tiplerin toplumlarına verebileceği hiçbir şey olamaz.” diyen Böken, her şeyin sevmekle başlayacağını ifade etti.

        Hem ülkeyi hem de halkı sevmenin gerekliliğini vurgulayan Böken, “Öncelikli olarak bu ülkeyi ve halkını sevmeliyiz; artısıyla-eksisiyle, farklı görüşleriyle, farklı etnik unsurlarıyla. Ondan sonra bir şeyler katabiliriz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER