ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 14:49

Türkiye oturumu yapılacak


British Council tarafından düzenlenecek ''Going Global 2013'' uluslararası eğitim konferanslarında, Türkiye'de yükseköğretim konulu özel bir oturum gerçekleştirilecek.
     Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, 4-6 Mart tarihlerinde, 80 ülkeden bin 200 temsilcinin katılımıyla Dubai'de düzenlenecek ''Going Global 2013'' uluslararası eğitim konferanslarında, ''Türkiye: Bilim ve İnovasyon İşbirliğinde Yeni Fırsat Alanı'' başlıklı Türkiye özel oturumu yapılacak.
     Oturumda Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, ''Türkiye'de Yükseköğretime Yönelik Bir Vizyon'' başlıklı konuşma yapacak, Türkiye'nin yükseköğretime yönelik vizyon ve hedeflerini anlatacak.
     Çok sayıda ülkeden karar alıcı ve uygulayıcıları bir araya getirerek uluslararası eğitim arenasında karşı karşıya kalınan konuların tartışılması açısından büyük önem taşıyan ''Going Global 2013'' Türkiye oturumu 5 Mart 2013 tarihinde yapılacak.
     British Council Türkiye ve Avrupa Eğitim Direktörü Helen Silvester'ın oturum başkanlığını yapacağı oturum, izleyicilerden gelecek soru cevap bölümüyle sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER