ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:10

Türkiye kalkınmaya devam edecek


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Dünyanın fırtınalı döneminde bir güven adası olan Türkiye'ye daha fazla sermayenin, daha fazla kaynağın gelmesi birilerini rahatsız ediyor olabilir fakat kim ne yaparsa yapsın, biz doğru bildiğimiz yolda kararlılıkla devam edeceğiz ve Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecek, Türkiye kalkınmaya devam edecek" dedi.

Yılmaz, Elazığ'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan hadiselerin uluslararası bazı medya kuruluşları tarafından son derece abartılarak Türkiye'nin imajının yıpratılmaya çalışıldığının herkes tarafından görüldüğünü söyledi.
Türkiye ekonomisinde oluşturulmaya çalışılan algının, son açıklanan büyüme rakamlarıyla kendiliğinden yalanlandığını, ülkede güven ve istikrarın olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Türkiye'de milli iradeye dayanan, vatandaşın iradesine dayanan, geniş toplumsal kesimlerin iradesine dayanan güçlü bir yönetim var. Makroekonomik temellerimiz son derece sağlam, bütçe disiplinimiz ortada, mali disiplinimiz ortada. Bankacılık sitmemimiz son derece sağlam ve Türkiye kararlı politikalarla yoluna devam ediyor" diye konuştu.

Bakanlıklarınca hazırlanan 10. Kalkınma Planı'nın önümüzdeki günlerde TBMM'ye sunulacağını, gelecek 5 yıllık sürecin de detaylı bir şekilde planlandığını aktaran Yılmaz, şöyle devam etti:

"Türkiye, neresiyle bakarsanız bakın, hangi ölçüyle bakarsanız bakın dünyada olumlu yönüyle ayrışan bir ülke. Birileri bundan rahatsız oluyor olabilir. Dünyanın fırtınalı döneminde bir güven adası olan Türkiye'ye daha fazla sermayenin, daha fazla kaynağın gelmesi birilerini rahatsız ediyor olabilir fakat kim ne yaparsa yapsın, biz doğru bildiğimiz yolda kararlılıkla devam edeceğiz ve Türkiye ekonomisi büyümeye devam edecek. Türkiye kalkınmaya devam edecek."
- "Başbakanımıza saldıranlar aslında Türkiye'ye saldırıyorlar"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı ziyaretlerinden sonra ülkede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandığının anımsatılmasının üzerine Yılmaz, Erdoğan'ın Türkiye'nin lideri olduğunu, son 10 yılda yapılan çalışmaların onun önclüğünde gerçekleştirildiğini söyledi.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, şöyle devam etti:

"Başbakanımıza saldıranlar aslında Türkiye'ye saldırıyorlar, Türkiye'nin istikrarına, gelişmesine, büyümesine saldırıyorlar. Başbakanımıza gerçekten ülke olarak teşekkür borçluyuz. Yaptığı çalışmalar, hizmetler ortada. Sadece ekonomide değil, demokratikleşmede, sosyal alanda, dış politikada, hangi alana bakarsanız bakın son 10 yılda bu ülkeye yaptığı hizmetler ortada. Halkımız da bunun karşılığını seçimlerde çok net bir şekilde ortaya koydu. Üç seçimde oyunu artırarak devam eden bir iktidardan söz ediyoruz. Birileri birtakım görüntüler oluşturarak sanki toplum bu Hükümet'e veya Başbakanımıza tepki gösteriyor gibi bir hava oluşturmaya çalıştılar fakat bu oyunu da yine milletin kendisi bozdu. Halkımız gerek istanbul gerekse Ankara'ya gelişinde başbakanımıza gösterdiği büyük sevgiyle, büyük teveccühle bütün bu oluşturulmaya çalışılan sanal görüntüleri yerle bir etti. Halkımıza müteşekkiriz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER