ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 13:01

"Türkiye için çok üzgünüz, saldırı provokasyon"


Suriye'deki iç karışıklık nedeniyle ülkelerini terk ederek Türkiye'ye gelenlerden biri olan Mahmut Hüsnü (40), Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırının provokasyon olduğunu ve Türkiye için çok üzüldüklerini söyledi.

Esnaflık yaptığı İdlib'de 6 ay önce oğlu Hamid yaralanınca 8 çocuğu ve eşiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gelmeye karar verdiğini belirten Hüsnü, Bahçelievler Mahallesi'nde kiraladığı müstakil bir evde yaşadığını belirtti.

Mahmut Hüsnü, Reyhanlı'da iki otomobile yerleştirilerek patlatılan bombalar sonucu 50'den fazla kişinin öldüğü, 100'den fazla insanın da yaralandığı olaydan büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Saldırının Türkiye'ye yapılan ancak aslında Suriyelileri buradan gitmeye zorlayan bir yanı olduğunu kaydeden Hüsnü, patlamaların ardından Suriye plakalı araçların tahrip edilmesinin, söylediklerinde haksız olmadığını ortaya çıkardığını ifade etti. Mahmut Hüsnü, "Böyle giderse ben de kiralık evimi bırakıp bir çadır kente yerleşmek zorunda kalacağım. Çünkü hayata tutunabilmem için bunu yapmak zorundayım." dedi.

Günlük işlerde çalışarak evine ekmek götürdüğünü kaydeden Mahmut Hüsnü, Türkiye'nin dışındaki ve içindeki kişilerin bu provokasyonu yaptığı düşündüğünü söyledi. Hüsnü, kendisi ve ailesinin artık dışarıya çıkmaya korktuğunu dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER