ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:18

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü ile Şanlıurfalı işadamları dünyaya açıldı

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü ile Şanlıurfalı işadamları dünyaya açıldı


Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) İstanbul’da 18.’ni gerçekleştirdiği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına katılan ŞUGİAD üyesi firmalar yeni ihracat kapılarını araladı.

TUSKON’un İstanbul’da düzenlediği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına bu yıl 130 ülkeden katılımın olduğunu söyleyen ŞUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Başak, organizasyonda bin 178 firmayı temsil eden bin 428 girişimcinin ağırlandığını ifade etti.

Bu yıl, inşaat, inşaat makineleri ve mobilya sektörüne hitap ettiklerini belirten ŞUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağyutan ise “Ticaret Köprüsü’nde, Şanlıurfalı işadamlarının da içinde bulunduğu 20 bini aşkın ikili görüşme yapıldı. ŞUGİAD üyesi firmalarımız da birinci elden ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.” dedi. Katılımcılardan ŞUGİAD üyesi Özkan Şarkodaları Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Yurtseven ise “Firma olarak, belki 5-10 yıl sonra ulaşabileceğimiz hedeflere TUSKON sayesinde bu programla ulaşdık. Almanya’dan Royal Mobilya,Tataristan ve Burindi’den gelen katılımcı firmalarla da anlaşmaya vardık.” diye konuştu.

Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına Şanlıurfa’dan şu firmalar ve temsilcileri katıldı: Dağyutan Makine’den Ahmet Dağyudan, Mercan Kömür’den Ramazan Başak, Arma Panel’den Abdulkadir Şeker, Otka Kimya’dan Gökhan Oturakcı, Ali Zafer Kaya, Özkan Şark Odası’ndan Özkan Yurtseven, İzol Kimya’dan Emin Erdoğan. Ufuk Boru’dan Celal Saatçi ve ŞUGİAD gezi koordinatörleri Ahmet Sözen, Osman Çağlayan. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER