ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:19

"Türkiye dini etkinliklerde başı çekecek bir devlet"

"Türkiye dini etkinliklerde başı çekecek bir devlet"


Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Yeni Ümit ve Hira dergilerinin ortaklaşa düzenlediği "Ortak Yol Haritası İcma ve Kolektif Şuur" konulu uluslararası sempozyumu değerlendirdi. Coşkun, "Türkiye’nin dini etkinliklerde başı çekecek bir devlet olduğu bu tür toplantılarla herkes tarafından idrak edilmiş oluyor." dedi.

Prof. Dr. Selçuk Coşkun, haftasonu İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan icma toplantısını değerlendirdi. Yapılan toplantının dünyanın her tarafından insanlar davet edildiği için icmanın ruhuna uygun olduğunu belirten Coşkun, "Büyük bir organizasyondu. İnsanlar bir arada olmanın heyecanıyla yalnız olmadıklarının farkına varıyorlar. Aynı duygu ve düşünce etrafında toplanan insanların bir araya gelmesi farklı bir hava oluşturuyor. Bu birliktelik gönüllerin yumuşamasına vesile oluyor. Bu sempozyumun aslında çok büyük organizasyon olduğunu da idrak ediyorlar. Bu organizasyonlar Türkiye’de gelenek haline gelmeye başladı. Böylece Müslümanların bir araya gelmesinde Türkiye’nin önemini bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. Herkesin şuuraltında Türkiye’nin gücü bir şekilde yer ediyor." dedi.

Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunun bu tür etkinliklerle tescillendiğini kaydeden Coşkun, "Türkiye’nin dini etkinliklerde başı çekecek bir devlet olduğu bu tür toplantılarla herkes tarafından idrak edilmiş oluyor. Bu mesaj bir şekilde veriliyor. Bu da memnun edici bir şey. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da böyle şeyler yapılır inşallah." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER