ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:21

Türkiye, BM Ormancılık Forumu’na hazırlanıyor


Birleşmiş Milletler (BM) tarafından orman türlerinin yönetimi, korunması ve sürdürülebilir gelişiminin teşvik edilmesi ve bu bağlamda siyasi taahhüdün güçlendirilmesi amacıyla kurulan Ormancılık Forumu’nun 10. Oturumu (UNFF-10) Türkiye’de yapılacak.

    Orman ve Su İşleri Bakanlığı Türkiye’de 8-19 Nisan 2013 tarihinde ilk kez düzenlenecek olan oturumun hazırlıklarını sürdürüyor. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek UNFF-10 etkinliğinde; ormanların korunması, sürdürülebilir şekilde işletilebilmesi, ormancılığa dayalı ekonominin, toplumun sosyal ve çevresel gelişimine olan katkısının artırılması, Ulasal ormancılık programları, ormanların şehir topluluklarına ve yeşil ekonomiye olan katkıları gibi konular ele alınacak.

    Dünyadan 196 ülkenin davet edileceği Ormancılık Forumu’na, başta bakanlar ve akademisyenler olmak üzere çok sayıda kişi iştirak edecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, uluslar arası kuruluşlar tarafından takip edilecek forumu izlemek isteyen basın mensuplarının akreditasyonunun Birleşmiş Milletler Basın Akreditasyon Merkezi tarafından yapılacağını duyurdu. Bunun için basın mensuplarının (www.un.org) adresi üzerinden akreditasyon formu doldurması istendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER