ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 11:56

Türkiye Avrupa için mükemmel ortak


Almanya İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (BUV) Başkan Yardımcısı Ali Sami Yıldırım,
Türkiye’nin, Avrupa ve Almanya için mükemmel bir ekonomik ortak olduğuna işaret ederek, ”Bugün bölgenin siyasi haritasına bakıldığında Türkiye’nin sabitleyici bir çıpa olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin, Almanya ve diğer Batı ortaklarıyla beraber denge oluşturma ve risklerle başa çıkma çabası içinde olduğunu görüyoruz. Türkiye, burada bir anahtar ülke. Türkiye, Batı ülkeleri için de bir güvenlik çıpası.” dedi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED)’na bağlı faaliyet gösteren Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD) Akyazı Şubesi, Almanya İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (BUV) Başkan Yardımcısı Ali Sami Yıldırım’ı ağırladı.

SAGİAD Akyazı Şube Başkanı Metin Sert, toplantıda yaptığı konuşmada, iş adamlarının ufkunu açmayı hedeflediklerini ifade etti. Bölgedeki iş dünyasının hacmini artırmak ve ivme oluşturmak azminde olduklarını kaydeden Sert, "Dünyadaki gelişimi takip ve başarımızı sürdürmek için eğitimli, donanımlı, kültürlü ve dürüst kadrolardan oluşan Akyazı iş adamları ekibimizle Almanya İş Hayatı Dernekleri Federasyonu bilgi ve tecrübelerini paylaşma, ticaret hacmimizi artıracaktır. Ticaret köprüsü kurularak, ülkemizin kalkınmasında faydalı olacağına inandığımız iş görüşmelerini son derece önemsiyoruz. Gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.

BUV Başkan Yardımcısı Ali Sami Yıldırım da Türkiye’nin büyük hedefleri olduğunu ve Avrupa ile Almanya’nın, hedeflerin gerçekleştirilmesinde ortak olarak Türkiye’nin yanında bulunması gerektiğine dikkati çekti. Türkiye’nin dünyadaki saygınlığının giderek arttığını vurgulayan Yıldırım, ”Türk Kolejlerinde okuyan, dilimizi, kültürümüzü öğrenen yabancı öğrenciler, dünya barışında önemli roller oynayacak. Türkiye, Allah’ın izniyle dünyada hak ettiği yerde bir gün mutlaka olacak. Bu da kendini daha fazla tanıtarak olacak.” ifadelerini kullandı.

Almanya’da yenilenebilir enerjilerin geliştirilmesiyle yaklaşık 130 milyon ton sera gazı emisyonunun önlendiğini aktaran Ali Sami Yıldırım, şöyle devam etti: "Alman enerji sektörü Türkiye ile işbirliği için can atıyor. Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, konvansiyonel güç santralleri ve onların modernleştirilmesi, linyit kömürünün etkin kullanımı ve aktarım merkezlerinin geliştirilmesi ile enerji düzenlemeleri konularında Türkiye ile çalışma hedefleniyor." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER