ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:26

Türkçenin çocukları Kozan’da

Türkçenin çocukları Kozanda


 Adana’nın Kozan ilçesinde gerçekleşecek ‘Türkçe Şöleni’ için farklı kıtalardan gelen örgenciler Kaymakam İzzettin Sevgili ve Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı ziyaret etti.

Her yıl birçok ülkede yüzlerce çocuğun katılımı ile gerçekleşen Türkçe Şöleni’ne katılma üzere; Kozan Belediyesi, Kozan Girişimci İşadamları Derneği, Işık Dershanesi ve Özel Burç Mimar Fatma Tutar İlkokulu’nun katkıları ile gelen öğrenci ve eğitimciler ilçe protokolünü ziyaret etti.

Kırgızistan, Kenya ve Uganda’dan gelen öğrenci ve eğitimcileri ilk olarak Kaymakam İzzettin Sevgili kabul etti. Öğrencilere tek tek ‘hoş geldin’ diyerek ikramlarda bulunan Sevgili, öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulundu. Öğrenciler ise kendi yöre ve ülkelerine has şiir ve şarkıları Türkçe okudu. Burada Kırgız eğitimci Anarah Sadanbekova, Kaymakam Sevgili’ye kalpa adı verilen yöreye özgü şapka hediye etti.

Konuklar daha sonra Belediye Başkanı Özgan’ın makamına gitti. Öğrencilere kapıda karşılayan Başkan Özgan, Türkçenin çocuklarını ilçede görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Misafirleri Başkan Özgan’a makamın daha da yükselmesi anlamına gelen kalpa hediye etti.

Öğrenciler burada da Türkçe şiir ve şarkılar söyledi. Türkçe Şöleni kapsamında gelen öğrenciler daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun ve İlçe Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER