ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:36

Türkçenin çocukları Aksaray Üniversitesi'ni ziyaret etti

Türkçenin çocukları Aksaray Üniversitesini ziyaret etti


11’inci Türkçe Olimpiyatları için Aksaray’a gelen öğrenciler, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’ı ziyaret etti. Öğrencileri Senato Toplantı Salonu’nda kabul eden Rektör Acar, Türkçe Olimpiyatları’nın, bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı etkinliklerden birisi olduğunu belirtti.

Konuk öğrencileri, Aksaray’da ve ASÜ’de görmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Rektör Acar, Türkçe Olimpiyatları’nın bir sevgi ve kardeşlik projesi olduğunu belirtti. Etkinliğin bu yıl ilk kez Aksaray’da yapıldığını ve bundan ayrıca memnun olduklarını ifade eden Acar, "Biz her yıl sizler gelince heyecanlanıyoruz. Şimdiye kadar Aksaray’da olmadı ama daha önceki yıllarda arkadaşlarınızın diğer şehirlerdeki gösterilerini izledik, çok beğendik ve duygulandık. Aksaray’da bu etkinliğin yapılıyor olması bizleri ayrıca sevindiriyor. Üniversitemizi ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Ziyarette bazı öğrenciler şiir okudu ve şarkı söyledi. Son derece düzgün Türkçeleri ile dikkat çeken öğrenciler, Türkçe Olimpiyatları’nda da şiir, halk oyunları ve şarkı kategorilerinde hünerlerini sergileyecek.

ASÜ ziyareti hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından tamamlandı. Öğrenciler daha sonra, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’la birlikte şehir turu yaptı ve Aksaray’ın tarihi ve turistik yerlerini gördü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER