ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:51

Türkçelerini yeni yeni geliştiren 21 Somalili öğrenciden üçü teşekkür aldı

Türkçelerini yeni yeni geliştiren 21 Somalili öğrenciden üçü teşekkür aldı


Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan 21 Somalili öğrenci, Türkiye'de ilk kez karne heyecanı yaşadı. 2012-2013 eğitim ve öğretim sezonunun sona ermesi ile Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan 21 Somalili öğrenci de karnelerini aldı. Öğrencilerden 3'ünün teşekkür, 3'ünün de onur belgesi aldığı belirtildi.

        Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadir Arslan, okullarında okuyan Muhammed Abdulaziz Osman, Abdulkadir Sharif İdiris ve Abdurrahman Aden Ali isimli Somalili öğrencilerin teşekkür belgesi almaya hak kazandığını söyledi.

Takdir belgesi almaya hak kazanan Somalili öğrencinin bulunmadığını belirten Arslan, 3 öğrencinin de onur belgesi aldığını kaydetti. Okullarında okuyan Somalili öğrencilerin iyi derecede İngilizce ve Arapça bildiklerini belirten Arslan, öğrencilerin Türkçelerini de her geçen gün ilerlettiklerini söyledi. Arslan, "Okulumuzda okuyan Somalili öğrencilerin genel durumları bakımından dersleri çok iyi durumda. Somalili öğrencilerimiz Türkçelerini geliştirdikçe dersleri anlama ve motive olmaları arttırıyor. 21 öğrencimizin hepsi sınıfını geçti. Bu ilk yıl için büyük başarı. Öğrencilerimiz Türkçelerini geliştirdikçe önümüzdeki yıl takdir ve teşekkür belgesi artacaktır. İlk yıl için mükemmel bir sonuç." diye konuştu.

        Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci sınıfta okuyan Abdurrahman Aden Ali, teşekkür belgesi aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Somali'ye giderken anne ve babasına götüreceği en güzel hediyenin teşekkür belgesi olduğuna inandığını belirten Ali, Türkçe konuşmayı ve yazmayı öğrendikçe öğretmenlerinin anlattığı konuları daha hızlı anladığını kaydetti. Ali, "Teşekkür aldığım için çok mutluyum. Önümüzdeki yıl Somali'ye takdir alarak gitmek istiyorum. Türkçem iyileştikçe dersleri daha iyi anlamaya başladım. Üniversiteyi Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi'nde okuyarak ülkeme doktor olarak dönerek hizmet etmek istiyorum." diye konuştu.

        Lise 1'nci sınıfta okuyan Somalili Muhammed Abdülaziz Osman ise eğitim ve öğretim yılı sonunda teşekkür alarak Somali'ye gideceği için mutlu olduğunu söyledi. Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bu sene okurken kendilerine yakın ilgi ve alaka gösteren başta okul müdürleri Nadir Arslan, öğretmen ve sınıf arkadaşlarına teşekkür ettiklerini belirten Osman, Somali'ye Türkiye'den Manavgat'ta selam götüreceklerini kaydetti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER