ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 07:18

Türkçe Olimpiyatları'nın Kars ayağı ertelendi

Türkçe Olimpiyatlarının Kars ayağı ertelendi


Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın 55 ilde düzenlenen etkinliklerinden Kars ayağı aşırı yağmur nedeniyle 12 Haziran Çarşamba gününe ertelendi.

Kars Düzenleme Komitesi'nin açıklamasında, "9 Haziran saat 20.00'de 15 ülkeden 80 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek Kars etkinliklerinin haftalar öncesinden yapılan programının hava muhalefeti nedeniyle gerçekleşemediği ve ertelendiği" belirtildi.

STADYUMU DOLDURAN GÖNÜL İNSANLARINA TEŞEKKÜR

Komite'nin açıklamasında, "Aşırı yağmura rağmen çevre il ve ilçelerden gelerek Kars Şehir Stadyumu'nda yerlerini alan, yağmur duracak diye bekleyen, gönül insanlarına, değerli konuklara teşekkür ederiz. 8 Haziran’da Kars’a gelen öğrenciler de Karslılarla buluşmak için yağmuru hiçe sayarak stadyuma kadar geldi. Lakin hızını kesmeyen yağmur nedeniyle Kars halkıyla bulaşamadan ailelerinin emanet ettiği öğretmenleriyle stadyumdan ayrılmak zorunda kaldılar. Öğrenciler Erzurum ve Erzincan programlarından sonra İstanbul’a dönmeyip tekrar Kars’a gelerek bu hasreti bitirmek için 12 Haziran Çarşamba günü İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda saat 17.30 ve 20.00’de 2 seanslı erteleme etkinliği yapılacak" ifadeleri yer aldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER