ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:16

"Türkçe Olimpiyatları gurur verici"

"Türkçe Olimpiyatları gurur verici"

Geleneksel hale gelen Türkçe Olimpiyatları'na katılmak için İstanbul'a gelen çocuklar tüm dünyaya önemli bir mesaj verdi.


İstanbullu işadamları Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde yakalanan tablonun tüm dünya barışı için gerekli olduğunu dile getirdiler.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen "Uluslararası Dil ve Kültür Festivali" kapsamında bu yıl yapılan 11.Türkçe Olimpiyatları'na katılmak için İstanbul’a gelen dünya çocuklarının İstanbul Boğaz’ındaki yemek programına sponsor olan işadamları, bu çalışmalardan gurur duyduklarını söyledi. İşadamları, Türkçe olimpiyatları çerçevesinde yakalanan tablonun tüm dünya barışı için gerekli olduğunu dile getirdiler.

Öğrencileri gururla takip ettiğini dile getiren işadamı Savaş Konmaz, ”Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bugün 29 Mayıs İstanbul’un fethi. İnşallah yeni gönüllerin fetihlerin başlangıcı olur. Ama bu fetihler çok geç kaldı.” diye konuştu.

İşadamı Abdullah Demirci ise, “Bu tabloyu beğenmemek mümkün değil. Dilerim her yıl sayıları artarak devam eder. Birçokları ülkemizde Türkçe eğitimi görmüş insanlarımızdan daha güzel Türkçe konuşuyor. Türkçe espri yapıyor olması çok enteresan. Emeği geçen her kesi tebrik ederim. Bütün dünyada olması gereken bu tablolardır. Umarın kısa bir süre sonra bu kardeşlik bütün dünyada yaşanacak.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER