ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:42

Türkçe kursuna gelen misafir öğrenciler, İlkadım’da

Türkçe kursuna gelen misafir öğrenciler, İlkadımda


OMÜ Yaz Türkçe Kursu'na katılmak üzere Samsun'a gelen yabancı öğrenciler İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde Türk Kültürünü yaşadı.

20 gün sürecek olan Yaz Türkçe Kursu'nda eğitim almak için Samsun'da bulunan Sırbistan’ın Sancak Bölgesi’nden 23, Arnavutluk’tan 2 ve Gürcistan’dan da 23 olmak üzere toplam 48 öğrenci, OMÜ Türkçe Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Şişman ve Sancak Bölgesinde bulunan Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Amela Lukac Zoranic ile birlikte İlkadım Belediyesi tarafından Acem Tekkesi'nde ağırlandı.

Yabancı öğrencileri otantik olarak dizaynı ile dikkat çeken Acem Tekkesi'nde karşılayan İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Bahri Çakır ve Başkan Danışmanı Ahmet Seven, Samsun'un yöresel kültürü ve geleneklerini düzenlenen özel gecede anlattı. Yöresel yemeklerden kuymak ve menemenin tadına bakan misafirler, daha sonra kına gecesine katılarak Türk evlenme kültürü hakkında bilgilendirildi. Türk evlenme kültüründe önemli bir yer olan kına gecesini çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler, ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER