ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 13:01

Türkçe çocukları Sincan’da

Türkçe çocukları Sincanda


Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları için Ankara’da bulunan öğrenciler, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.

Ankara’daki son programı Sincan’da gerçekleştiren öğrenciler yeteneklerini Başkan Tuna’ya sergiledi. Türkçeyi akıcı ve etkili kullanan çocuklar Tuna ve çevresindekileri şaşırttı. Tunuslu bir öğrenci ile de ülkesi hakkında konuşan Başkan Tuna, Tunus’un Kebili ilçesi ile kardeş belediye olduklarını vurguladı. Şarkıdan şiire, folklordan kompozisyona kadar pek çok dalda yarışacak olan öğrencilerden hangisinin 1. olacağı Yenikent Asaş Stadyumu'nda yapılacak yarışma sonrasında netlik kazanacak.

Mustafa Tuna, “Ülkelerinde büyük başarı gösterip birinci olarak ülkemize gelmeye hak kazanan bu öğrencilerimize gönülden başarılar diliyorum. Türkçeyi seven, ülkemizi seven, gönül veren bu gençlerimizi burada görmekten büyük mutluluk duydum. Bu önemli organizasyonda emeği geçen başta tüm öğretmenlerimize ve dernek yetkililerimize teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın bir kaybedeni olmayacak, herkes bir şeyler kazanarak ülkesine dönecek. Tüm öğrencilere tekrar başarılar diliyorum.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER