ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 16:51

Türk Yıldızları Bursa semalarında

Türk Yıldızları Bursa semalarında


Bursa Işıklar Hava Lisesi tarafından düzenlenen 'Işıklar Fest'te Türk Yıldızları Bursa semalarında gösteri uçuşu yaptı.

Hava Kuvvetleri orkestrası eşliğinde yapılan planör ve R/C model uçak gösterilerine Bursa halkı büyük ilgi gösterdi. Gösteriyi, Bursa Işıklar Hava Lisesi'nin kardeş okulu Şırnak Ahmedi Hani İlköğretim Okulu'ndan gelen öğrenciler yanı sıra şehit ve gazi yakınları, askeri personel ile aileleri ve vatandaşlar izledi. Yunuseli Havaalanı'nda gerçekleştirilen etkinlik, Yenişehir Havaalanı'ndan havalan Türk Yıldızları'nın yaptığı gösteri ile son buldu.
THK Paramotor, Microlight, Planör ve Yarasa Adam A. Kemal Buhara, Ali İsmet Öztürk, Murat Öztürk'ün gösterileri alanı görsel şölene çevirdi. Ayjet Uçuş Okulu Kol Uçuşu, Mustafa Yavuz Gösteri Uçuşu ve MAK Gösteri Timi'nin ardından alana gelen Türk Yıldızları'nın akrotim gösterisi nefes kesti.

"YATIRIMLARIMIZI İNSANA YAPMAK ZORUNDAYIZ"

Törende konuşan Bursa Işıklar Hava Lisesi Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Cengiz Karacabey, 1845 yılında Bursa’da kurulan Işıklar Hava Lisesi'nin 2008 yılından bu yana genç havacılar yetiştirmek üzere Türk Hava Kuvvetleri'ne devredildiğini belirtti. Karacabey, Bursa halkından aldıkları destekle geleceğin hava ve uzay savaşçılarını yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ise dünyada bir örneği daha olmayan Işıklar Hava Lisesi’nin Türk havacılığı ve silahlı kuvvetlere iyi yetişmiş insan yetiştirdiğini belirterek, “Işıklar Hava Lisesi, Bursa’nın da marka değerini yükselten kuruluşlardan biri. Bugün burada havacılık sevgisini çocuklarımıza aktarmak, havacılıkta görsel olarak sunulan şölenlerin birini Bursa insanına yaşatmak ve birlik beraberliğimiz daha da pekiştirmek amacıyla toplandık. Bize gösterilen hedef ‘istikbal göklerdedir’, biz de geleceğin güçlü Türkiye’sinde büyük dünya gücü olarak Türkiye’nin yatırımlarını havacılık sektörüne ve bu alandaki insana yapmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Törene katılan Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Akın Öztürk programa destek veren kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket takdim etti. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER