ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:23

Türk Yerel Medyası AB Yolunda Projesi


AB Bakanlığı'nın yürüttüğü ve İngiltere Büyükelçiliği'nin destelediği Türk Yerel Medyası AB Yolunda Projesi kapsamındaki üçüncü bölgesel bilgilendirme semineri, 13-14 Şubat'ta Isparta'da düzenlenecek.
     AB Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, seminerin Isparta, Aksaray, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Karaman, Konya ve Muğla illerindeki yerel medya mensuplarının katılımına açık olduğu belirtildi.
     Isparta'daki seminere katılım için internet üzerinden alınacak başvurular 1 Şubat'a kadar kabul edilecek.
     Proje kapsamında daha önce düzenlenen seminerlere katılanların başvurularının, sınırlı kontenjan ve seminerlere katılma fırsatı bulamayan medya mensuplarına öncelik verilmesi amacıyla değerlendirmeye alınamayacağı kaydedildi.
     Türkiye genelinde, gazete, televizyon, dergi, radyo, internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap eden Türk Yerel Medyası AB Yolunda Projesi ile yerel medyanın, Türkiye'nin AB'ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dahil olması amaçlanıyor.
     Seminerlerde katılımcılara AB süreci, sürecin günlük hayata etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor.
     Projeye ilişkin bilgilere ve seminer takvimine http://www.turkyerelmedyasiabyolunda.org/ adresinden ulaşılabiliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER