ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:21

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda"


Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesinin üçüncü ayağı Isparta'da yapılacak.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış himayesinde gerçekleştirilen üçüncü bölgesel bilgilendirme semineri 13 – 14 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenecek. Seminer, Isparta; Aksaray, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Karaman, Konya ve Muğla illerinde bulunan gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarının başvurularına açık olacak. Başvuruların internet üzerinden alındığı seminere www.turkyerelmedyasiabyolunda.org adresinden kayıt yaptırılabilecek. Son başvurusu tarihi ise 1 Şubat 2013 Cuma.

Proje kapsamında daha önce gerçekleştirilen seminerlere katılanların başvuruları, sınırlı kontenjan ve seminerlere katılma fırsatı bulamayan medya mensuplarına öncelik verilmesi amacıyla değerlendirmeye alınamayacak. Türkiye çapında, gazete, televizyon, dergi, radyo, internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap eden 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesi ile yerel medyanın, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dâhil olması amaçlanıyor.

Bu projeyle Avrupa Birliği Bakanlığı, tüm yurda yayılarak yerel medyayla bir araya geliyor. Seminerlerde katılımcılara AB sürecimiz, sürecin günlük hayatımıza etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor. Bu kapsamda, yerel medya mensupları için özel olarak hazırlanan AB Rehberleri katılımcılara dağıtılıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER