ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:52

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda"


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın himayelerinde Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesi devam ediyor.

    Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; İngiltere Büyükelçiliği tarafından da desteklenen 'Türk Yerel Medyası AB Yolunda' projesi ikinci bölgesel bilgilendirme seminerinin 30-31 Ocak 2013 tarihlerinde Balıkesir'de yapılacağı belirtildi. Seminere Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ki gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensupları katılabilecek.

    Seminere katılım için başvurular alınmaya başlanırken, son tarih 18 Ocak 2013 Cuma günü olarak açıklandı. Ayrıca başvurular internet üzerinden yapılacak.

    Proje kapsamında Türkiye çapında gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap ediliyor. ‘Türk Yerel Medyası AB Yolunda’ projesi ile yerel medyanın Türkiye'nin AB'ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dâhil olması amaçlanıyor. Projeyle Avrupa Birliği Bakanlığı, tüm yurda yayılarak yerel medyayla bir araya geliyor. Seminerlerde katılımcılara AB sürecimiz, sürecin günlük hayata etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor. Ayrıca yerel medya mensupları için özel olarak hazırlanan AB Rehberleri de katılımcılara dağıtılıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER