ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 11:50

Türk ve Fransız basın kuruluşları arasında işbirliği


Hürriyet Daily News ve FRANCE 24, web siteleri üzerinden İngilizce içerik paylaşımına ilişkin editoryal ortaklık anlaşması imzaladı.
    
İki haber kuruluşu, okuyucu ve izleyicilerine daha zengin içerik sunmak amacıyla, web siteleri www.hurriyetdailynews.com ve www.france24.com üzerinden İngilizce içerik paylaşımına dair bir ortaklık anlaşmasına imza attı.
    
Anlaşma çerçevesinde, Hürriyet Daily News web sitesi ve sayfalarında yer alan ve bu kuruluşa ait sayfa ve sosyal ağlar için üretilmiş haber, makale ve fotoğrafların FRANCE 24'ün İngilizce web sitesinde yer alması, FRANCE 24'e ait video ve haberlere de Hürriyet Daily News'ün web sitesi ve sayfalarında yer verilmesi öngörülüyor.
    
Merkezi İstanbul'da bulunan ve 1961 yılında kurulan Hürriyet Daily News, Türkiye'nin halen yayımlanmakta olan ilk İngilizce gazetesi olma özelliğini taşıyor. Gazetenin web sayfaları, ayda 1 milyon kez ziyaret ediliyor.
    
Paris merkezli uluslararası haber kanalı FRANCE 24, Fransızca, İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapıyor. Kanala, Türkiye'de 7 milyon hanenin erişim imkanı bulunuyor.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER