ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 18:49

Türk Telekom il müdürlüklerini yarıştıracak

Türk Telekom il müdürlüklerini yarıştıracak


Türk Telekom'un yurt genelinde tüm il ve ilçelerindeki hizmet ve satış ağını yöneten 12 Bölge Müdürü, aylık toplantısını Van'da yaptı.

    Toplantının ardından düzenledikleri basın toplantısında konuşan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, Türk Telekom'un yeni dönemde dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyümeyi kapsayan '3D vizyonu' ile çalıştıklarını söyledi. Ayrıca Kılıç, Türk Telekom'un 'Şirket İçi Gelişim Projesi' kapsamında Türkiye çapındaki tüm il müdürlükleri arasında düzenlediği yarışmayı da ilk kez Van'da duyurdu.

    Türk Telekom, 12 Bölge Müdürü'nün katıldığı toplantısını Van'da 5 yıldızlı bir otelde gerçekleştirdi. 2 günlük toplantının ardından basın açıklaması yapan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, toplantıda başta fiber olmak üzere tüm bölgesel yatırımlarını masaya yatırdıklarını ifade etti. Kılıç, müşteri memnuniyetini yükseltmek ve operasyonel verimliliği artırmak için düzenlenen 'İller Yarışıyor' etkinliği de Van'dan duyurduğunu belirtti.

    'Türkiye'yi yeni teknolojilerle tanıştırmak' misyonu ile 81 ilde fiber dönüşümü gerçekleştirdiklerini aktaran Kılıç, Türk Telekom'un fiber altyapıya yaptığı yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Kılıç, Türk Telekom'un yeni dönemde dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyümeyi kapsayan '3D vizyonu' ile çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

    Türk Telekom olarak, tüm Türkiye'de bir 'fiber dönüşümü' başlattıklarını, 2013'ün 1. çeyreğinde döşedikleri fiber kablo uzunluğunun yurt içinde toplamda yaklaşık 170 bin kilometreye ulaşmış durumda olduğunu vurgulayan Haktan Kılıç, "Bu, dünyanın çevresinin dört katı bir uzunluğa karşılık geliyor. Türkiye'nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL'yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. 2013'ün ilk çeyreğindeki konsolide yatırımlarımız ise 254 milyon TL oldu. Tüm bu yatırımlarımız sonunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 32 GB'ye yükselmiş durumda. Yurt dışı çıkış hızımız ise 1640 Gbps'e ulaşırken toplam genişbant müşteri sayımız 7.1 milyona çıktı. Türk Telekom olarak, altyapı ve teknolojiye yaptığımız bu büyük yatırımları yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar, gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğu inancıyla gerçekleştirdik. Bundan sonra da bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

    Toplantıda Türk Telekom'un 'Şirket İçi Gelişim Projesi' kapsamında Türkiye çapındaki tüm il müdürlükleri arasında düzenlediği yarışma da duyuruldu. 'Türk Telekom İl Müdürlükleri Yarışıyor' isimli projede il müdürlükleri kendileri için belirlenen hedeflere ulaşmaya çalışırken, aynı zamanda en yüksek müşteri memnuniyetini yakalamak için de çalışmalar yürütülüyor. Mayıs ayında başlayan "Türk Telekom İl Müdürlükleri Yarışıyor" organizasyonu ile her ay en başarılı il müdürlüğü belirlenecek. Birinci olan il müdürlüğüne Türk Telekom tarafından sertifika ve kupa verilecek.

    Yarışmanın hedefini, 'il müdürlüklerinin performans odaklı çalışmalarının sağlanması, performans takibinin düzenli ve sürekli hale getirilmesi, yıllık hedefe göre erken uyarı sisteminin oluşturulması' olarak sıralayan Haktan Kılıç, "Türk Telekom olarak 21 bin 500'ü aşkın personelimizle tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti öncelikli çalışıyoruz. Burada başlattığımız bu yarışma ile yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışacak. Bu da bize müşterimize daha iyi hizmet sunabilme yolunda başarılı olduğumuz ve geliştirmeye açık yönlerimizin belirlenmesi olanağını sunacak. Böylelikle çalışmalarımızı aldığımız sonuçlara göre sürdürerek müşteri memnuniyetimizi daha artıracağız." şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER