ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 14:10

Türk Sağlık Sen: 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamıyoruz

Türk Sağlık Sen: 14 Mart Tıp Bayramını kutlamıyoruz


Türk Sağlık Sen, sağlık çalışanlarının sosyo-ekonomik ve özlük haklarında gerileme olduğu gerekçesiyle 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamama kararı aldı.

Sağlık çalışanları bayramlarını kutlamayacak. Türk Sağlık Sen Erzurum Şubesi ve Üniversite Şubesi adına Mehmet Karagöz, eski hükümet konağı önünde basın bildirisi okudu. Karagöz, sağlık çalışanlarının sosyo-ekonomik ve özlük haklarında beklenen iyileştirilmelerin yapılmadığını ifade etti. Sağlık çalışanları belirtilen nedenlerle 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamama kararı aldıklarına işaret eden Karagöz, "Yarın (Cuma) 14 Mart Tıp Bayramı. Sağlık çalışanları olarak 14 Mart'ı biz de bu sene bayram gibi karşılamak ve kutlamak isterdik. Ama iktidar ve bürokrasinin yandaş sendikayı da yanlarına alarak kurdukları şer üçgeni sağlık çalışanlarına bayram kutlayacak hal bırakmadı. İşine geldi mi bir gecede TBMM'yi torba yasa üretim merkezine çeviren iktidar mevzu sağlık çalışanları olunca bugüne kadar kılını bile kıpırdatmadı. Sağlık çalışanlarının iş yükü artırıldı, 'Kar etmemiz lazım çok çalışın, modern kölemiz olun' denildi. Bize bayramı zehir edenlere ve bayramımızı kutlamamıza mani olanlara hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.

Karagöz, sağlık çalışanları olarak, problemlerine çözüm bulunmadığı taktirde üretimden gelen demokratik tepkilerini ortaya koyacaklarına da dikkat çekerek, "Çağrımıza ve isyanımıza kulak verilmediği, sorunlara çözüm bulunmadığı taktirde, hizmet üretmekten kaynaklı demokratik hakkımızı kullanıp, ileriki tarihlerde iş bırakma eylemleri yapacağımızı buradan ilan ediyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER