ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 10:23

Türk Polis Teşkilatı 168 yıl önce kuruldu


İçişleri Bakanı Muammer Güler, "168 yıldır gece gündüz demeden özveri ile çalışan teşkilatımızın başarılı çalışmaları sayesinde ülkemiz artık daha güvenli bir hale gelmiştir" dedi.
     Güler, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, temel görevlerinin vatandaşların huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin olarak yaşamlarını temin etmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:
     "Polis teşkilatımızın varlık sebebi de her türlü suçla mücadele ederek, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamaktır. 168 yıldır gece gündüz demeden özveri ile çalışan teşkilatımızın başarılı çalışmaları sayesinde ülkemiz artık daha güvenli bir hale gelmiştir. Demokratik hukuk kuralları çerçevesinde, insan haklarına saygılı, çalışkan ve özveri ile görev yapan Türk polisi, başarıları, fedakarlıkları ve kahramanlıklarıyla milletimizin gönlünü ve sevgisini kazanmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Emniyet teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetin en iyisine layık olan milletimize canla başla hizmet etme gayreti içinde olacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Üstlendiği görevi ve kutsal saydığı vatanı uğruna canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin her köşesinde vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek için özveri ile çalışan emniyet teşkilatımızın her kademesindeki mensuplarına aile fertleri ile sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER