ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 09:41

Türk okulun futbol takımının tamamı Somalili

Türk okulun futbol takımının tamamı Somalili


Erzincan’da bu yıl 4’ncü düzenlenen Valilik Kupası Liseler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası renkli görüntülere sahne oluyor. Özel Otlukbeli Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi futbol takımının tamamı Somalili gençlerden oluşuyor. Somalili gençler, okul futbol takımı için ter dökerken, turnuvanın da en renkli takımı oldu.

Erzincan Valiliği tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen Valilik Kupası 4’ncü Liseler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası devam ediyor. Nisan ayı başında başlayan mayıs ayında sona erecek turnuvaya 23 lise takımı katılıyor. Gruplar halinde oynanan halı saha maçları renkli görüntülere sahne oluyor. Turnuvanın en iddialı takımları arasında yer alan Özel Otlukbeli Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi futbol takımının tamamı Somalili gençlerden oluşuyor. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Somali’den Erzincan’a gelerek eğitim-öğretimlerini burada devam ettiren 6 Somalili gencin ortaya koyduğu futbol beğeni topladı.

Somalili öğrencilerin her türlü sosyal aktivitenin içerisine dahil edildiklerini belirten Özel Otlukbeli Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Cem Korkmaz, öğrencilerin kısa sürede Erzincan’a ve okula adapte olduklarını vurguladı. Futbol turnuvasına okul olarak katıldıklarını ifade eden Korkmaz, “Bu yıl okulumuza kayıt yaptıran 6 Somalili öğrencimiz ile birlikte turnuvaya katıldık. Çocuklarımızın daha çok okulumuza, ilimize adapte olmaları açısından tamamen kendilerinden oluşan bir takım kurduk. Turnuvaya da bir renk kattığımızı düşünüyorum. Güzel mücadele oluyor, güzel arkadaşlıklar oluşuyor.” şeklinde konuştu.

Eğitim-öğretimlerini Erzincan’da devam ettiren Abdi Muhammed Musa, Muhammet Mustafa, Remzi Muhammet Ahmet, Ömer Ahmet Mustafa isimli Somalili öğrenciler, Erzincan’da olmaktan mutlu olduklarını belirtti. Takımları için ellerinden gelen gayreti sahaya yansıttıklarını ifade eden Somalili gençler, turnuvada önemli dostluklar ve arkadaşlıklar kazandıklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER