ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 16:58

"Türk okulları, Türkiye ile dünya arasında köprü oluşturuyor"

"Türk okulları, Türkiye ile dünya arasında köprü oluşturuyor"


Mersin’in Mut ilçe CHP Belediye Başkan adayı Aslan Küçük,160 ülkede bulunan Türk okullarının yaptığı hizmeti, Türkiye Cumhuriyeti devleti bütçesinin yarısını harcasa böyle bir yatırım yapamayacağını söyledi. Küçük, "Türk okulları Türkiye ile dünya arasında ticari ve kültüren köprü oluşturuyor." dedi.

    Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) açıklamada bulunan CHP Mut Belediye Başkan adayı Aslan Küçük, Başbakan'ın kullandığı nefret dilinin kabul edilir hiçbir tarafının olmadığını kaydetti.

    Kendisinin iş adamı olduğunu ve Kazakistan’da 15 yıl ticaret için bulunduğunu aktaran Küçük, "Türk okullarını burada kaldığım yıllarda tanıtım. Ve çok gurur duydum. Bu okullar, Türkiye ile Kazakistan arasında eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel bir köprü oluşturmuş. Biz burada kaldığımız süre içerisinde hiç yabancılık çekmedik. Okulların çok sayıda yaptığı etkinliklere katıldım. Etkinliklerde istiklal marşını okuyan kazak öğrencileri görünce ayrı bir gurur yaşadık. ” diye konuştu

    Aslan Küçük, "Daha düne kadar bu insanlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiler. Ne oldu da şimdi bu insanların in'lerine gireceğiz diyor. Ben bu insanları çok iyi tanıyorum. Bunlar in’lerde yaşayan insanlar değil. Normal bir insan böyle bir tabir kullanamaz. Dünyanın 160 ülkesine giderek, Türk kültürünü ve değerlerini anlatıyor. Ve dolayısıyla dünya ile Türkiye arasında ticari ve kültürel köprü oluşturuyor. Bundan niye rahatsızlık duyulur anlaşılır değil. Çünkü bu insanlar yaptığınız yanlışa yanlış dediği için mi? ” şeklinde konuştu

    "Ben 62 yaşında bir vatandaşım bir çok başbakan gördüm, ama böyle toplumu ötekileştirmeye çalışan ve nefret dilini kullanan bir başbakan görmedim" diyen Aslan Küçük, "Toplumun barışa ve birbirini sevmeye ihtiyacı var. Eğer bu ülkede bir paralel devlet varsa onun başındaki insan Başbakan Tayyip Erdoğan’dır. İçimden geldiği gibi söylüyorum. Camia veya cemaat dediğimiz insanlara mükafat vereceğimiz yerde, bugün hakaret ediliyor. 160 ülkede Türk bayrağı dalgalanıyor, milli marşımız okunuyor. Bundan daha onur verici bir şey olabilir mi? Yurtdışında kaldığım yıllarda, bu insanların yetiştirdiği insanları tanıdım ve gördüm. Bir tane olumsuz bir şey görmedim. Şimdi bu masum insanlara hakaret edilmesini, kabullenemiyorum.“ ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER