ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:32

"Türk okulları Türkiye adına önemli görevler üstleniyor"


TAV Havalimanları İcra Kurulu Üyesi Sani Şener, Türk okullarının dünyada Türkiye adına çok önemli görevler üstlendiğini söyledi.

TAV İcra Kurulu Üyesi Şener, Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER ) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11.Türkçe Olimpiyatları’nın, İstanbul Atatürk Hava Limanı’nın dış hatlar gidiş salonunda açılan sergisine katıldı. 30 Haziran’a kadar açık kalacak sergide 71 fotoğraf sergileniyor.

Sevgi dili Türkçe Olimpiyatları öğrencilerinin de hazır bulunduğu serginin açılışında konuşan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, dilin önemine işaret etti. Ünlü, “Dil çok önemli bir konu. Dil, toplumları, insanları birleştiren en temel unsur. Bizim de aynı düşünceyle dünyanın değişik ülkelerine ve yerlerine Türkçeyi götürmemiz, çok geç de kalmış olsak, önemli bir milli görev.” dedi.

Serginin kurdelesi TAV İcra Kurulu Üyesi Şener ve konuk öğrenciler tarafından kesildi. Davetliler sergiyi gezdi ve gün anısına fotoğrafların asılı olduğu stantların önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Sergi açılışında basına konuşan Sani Şener, “Serginin adı evrensel barışa doğru. Gerçekten bu günlerde dünyada barışa çok ihtiyacımız var. Türk okullarının dünyada Türkiye çok önemli görevler üstlendiğine inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Şener daha sonra konuk Türkçe Olimpiyatları çocuklarıyla bir araya geldi. Şener, görüşmede öğrencilerle tanıştı ve sohbet etti. Yerel kıyafetleri ile ziyarete ayrı bir renk katan konuk öğrenciler, şiirler okudu şarkılar söyledi. Öğrencileri ilgiyle izleyen Şener, ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çektirdi ve konuk öğrencilere hediyeler verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER