ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:30

Türk Kızılayı’ndan "reyhanlı" açıklaması

Türk Kızılayından "reyhanlı" açıklaması


Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki yaralıların tedavilerinde kullanılacak kan ürünlerinin hızla tedavilerin gerçekleştiği hastanelere ulaştırıldığı bildirildi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalar sonrası çok sayıda vatandaşın hayatını yitirdiği ve yaralandığı belirtilerek, olayın hemen ardından, acil olarak harekete geçen Türk Kızılayı’nın insani yardım ekiplerini bölgeye yönlendirdiği kaydedildi. Yaralıların tedavilerinde kullanılacak kan ürünlerini de bölgeye hastanelerine sevk edildiğine dikkat çekilen açıklamada, Türk Kızılayı koordinesinde Antakya Şubesi, Gaziantep Ülke Alan Koordinatörlüğü ve Hatay İl Ekip Başkanlığı’ndan 22 uzman personel ile Adana Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden 1 ikram aracı ve 3 personelden oluşan 25 kişilik uzman ekibin bölgede görevlendirildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, Hatay Merkezde bulunan Üniversite Hastanesi’ne, Reyhanlı Belediyesi kent merkezine Kızılay çadırı kurularak vatandaşlara ve görevlilere kumanya desteği sağlandı. Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne konuşlanan Kızılay ikram aracı da görevli personele ve patlamadan etkilenen yaralı yakınlarına hizmet vermeye başladı.

Türk Kızılayı, bölge kan merkezlerini de harekete geçirdi. Yaralıların tedavilerinde kullanılacak kan ürünleri hızla tedavilerin gerçekleştiği hastanelere ulaştırıldı. Tedaviler için gerekli kan ihtiyacının tamamı karşılandı. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden Türk Kızılayı, ek ihtiyaçların karşılanması için de tüm hazırlıklarını tamamladı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER