ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:14

"Türk iş adamları kabuğunu kırıp yurt dışı pazarına açılmalı"

"Türk iş adamları kabuğunu kırıp yurt dışı pazarına açılmalı"


 Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD), Vezirköprülü iş adamları için Vabartum Alışveriş Merkezi'nde iftar programı düzenledi.

        Katılımın yüksek olduğu programda iş adamlarına konuşan Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı, iş adamlarının kabuklarını kırarak dünya pazarına açılmaları gerektiğini söyledi. Türkiye'de markalaşmanın çok zor olduğunu belirten Bıyıklı, ülkemizde yapılamayan markalaşma faaliyetlerinin dünyanın değişik yerlerinde rahatlıkla gerçekleştirilebildiğini söyledi.

        Bıyıklı, "Eskiden iş adamlarının heyetler halinde yurt dışı gezilerine çıkmaları, araştırma yapmaları zordu, hatta eski devlet erkanı sadece belirli sermaye guruplarını bu gezilere götürürdü. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız bir sürü Anadolu ve İstanbullu iş adamlarını heyetler düzenleyip yurt dışına götürüyor, iş anlaşmaları yapmalarına ön ayak oluyor. Biz de tam burada devreye giriyoruz. Üst kuruluşumuz TUSKON olarak dünyanın her yerinde networkümüz var. İş yapacağınız yabancı iş adamının güvenilir olup olmadığına kadar her türlü yönlendirmeyi yapabilecek kabiliyetlerimiz var." diye konuştu.

        İş yapacak iş adamlarına hem ülke hem de sektördeki fırsatlar konusunda pozitif katkı sağladıklarını vurgulayan Bıyıklı, "Bu işleri sadece fabrika düzeyinde düşünmemek gerekir. Merzifon'dan üç kişi gidip Kolombiya'da halı saha açtı." şeklinde konuştu. Şu ana kadar 180 firmaya seminer verdiklerini söyleyen Bıyıklı, çok güzel geri dönüşler aldıklarını belirtti.

        Programa Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi ve çok sayıda iş adamının katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER