ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 13:46

Türk hackerler Fidan için İsrail sitelerini çökertti

Türk hackerler Fidan için İsrail sitelerini çökertti

Türk siber korsanları Ayyıldız Tim, İsrail'e ait bazı siteleri çökertti


ABD merkezli Jewish Press isimli İsrail sitesinde Yori Yanover imzasıyla yayımlanan bir yazıda, Mit Başkanı Hakan Fidan'ın tehdit edilmesi üzerine harekete geçen Türk siber korsanları Ayyıldız Tim, İsrail'e ait bazı siteleri çökertti. Sitelere Hakan Fidan'ın resmi konulurken, İstiklal Marşı da fona yerleştirildi.

TÜRK HACKERLAR FİDAN'A SAHİP ÇIKTI

İsrail'in Jewish Press sitesindeki bir yazıda yer alan "Bir sabah otomobilinde özel bir sürpriz görmeyi hak eden biri varsa, o Türk istihbarat şefi Fidan'dır." ibaresi üzerine, Türk bilgisayar korsanları İsrail sitelerine karşı siber saldırı başlattı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

Ayyıldız Tim'in, Twitter ve Facebook hesaplarında "Hepimiz Mit'iz, hepimiz Hakan Fidan'ız! Ey İsrail yedirmeyiz" denildikten sonra, hacklenen yedi İsrail sitesinin adresleri yayınlandı.

Hacklenen, "www.?????.co.il, www.proof-h.org, www.copytaba.co.il, itamars.co.il, simchatolam.com, skylines.co.il, iqasem-hs.com, naztimber.com" sitelerinin açılış sayfasına, "Ey İsrail yedirmeyiz" başlığı altında Mit Başkanı Hakan Fidan'ın bir resmi yerleştirildi. "Vatanımıza, dinimize karşı kötü fikirlere sahip olan tüm ülkelere sanal savaş açılacaktır" ibaresinin de konulduğu Türk Bayraklı sitede, İstiklal Marşı da çalıyor.

Hacklenen site bir süre sonra, Ayyıldız Tim isimli hacker grubunun Facebook adresine yönlendiriliyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER