ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 11:50

Türk edebiyatı Çin’den sonra Rusya’da da tanıtılacak


Türkiye, önümüzdeki yıl Moskova’da düzenlenecek olan Moskova Uluslararası Kitap Fuarı’na onur konuğu olarak 1000 adet eserle katılacak.

    Moskova’da 4-9 Eylül tarihlerinde bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilecek olan kitap fuarında Türk edebiyatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Uluslararası Kitap Fuarları Türkiye Ulusal Organizasyon Komitesi tarafından hazırlanan ulusal stantla yerini alacak. Türkiye’den çeşitli yayınevlerine ait yaklaşık 900 eserin sergileneceği fuarda, Türk kültürü, sanatı ve edebiyatının tanıtımı için hazırlanan 2 bin 500 kitap ve katalog fuar ziyaretçilerine dağıtılacak.

    TEDA PROJESİ TANITIMI YAPILACAK

    Düzenlenecek olan fuarda ayrıca, Türkiye’nin son yıllarda yürüttüğü uluslararası kültür projelerinden biri olan TEDA Çeviri ve Yayın Destek Programı tanıtılacak ve projeyle Rusçaya çevrilen eserler sergilenecek. Yaprak Dökümü, Sessiz Ev, Damga, Kızılcık Dalları, Gazi Paşa, Çalıkuşu, El Kızı bunlardan bazıları.

    Öte yandan, Türkiye’den yayınevleri, dağıtımcılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen telif ajansları ve diğer sektör temsilcileri, fuarda yabancı meslektaşlarıyla bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştirecek.

    Çeşitli konferanslar ve özel etkinliklerin düzenleneceği fuar, 6 gün boyunca ziyarete açık olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER