ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 17:50

"Türk Dünyası Medya Buluşmaları"


Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 30 ülkeden 300'ün üzerinde basın mensubunun katılımıyla "Türk Dünyası Medya Buluşmaları"nın yarın başlayacağı bildirildi.
İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Başkanı Nizamettin Bilici, yaptığı açıklamada, Eskişehir Valiliği, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve İMEF organizasyonunda medya buluşmalarının gerçekleştirileceğini söyledi.

Bilici, "Katılımcı Medyayı Bilgilendirme Toplantısı" çalıştayıyla medya buluşmasının başlayacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Türk Dünyası Medya Buluşmaları, 30 ülkeden 300'den fazla basın mensubunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Bu buluşmaları, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, organize ediyoruz. Bu organizasyonda ilk gün çalıştay yapacağımız ve bir sonuç bildirgesi oluşturacağız. 21 Aralık'ta da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bir konferansımız olacak ardından Türkvizyon Şarkı Yarışması'nın finaline katılacağız."

"Medya uzlaşırsa toplumlarda uzlaşır"

Bilici, etkinlikte amaçlarının toplumsal uzlaşı olduğunu vurguladı.

"Medya uzlaşırsa toplumlarda uzlaşır" diyen Bilici, şöyle devam etti:

"Toplumlarda uzlaşırsa kendilerini daha iyi ifade ederler. Bu düşünceyle yola çıktık. Yurtdışından gelen medya mensuplarıyla kültürler arasında ondan sonra devam edecek şekilde eğer örgütlenilirse birbirimizi anlamamız, teknolojinin de gelişmesiyle beraber onun getirdiği olanakları kullanarak çok daha birliktelikler oluşturulabilineceğine inanıyoruz. Bu durum dünya barışına bugün bir kıvılcım olarak yanacak ve dünya barışına katkı sağlayacak, büyüyerek devam edecektir."
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER