ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:27

"Türk Dünyası Alışveriş Günleri"


Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Türk Dünyası Alışveriş Günleri"ni 8-16 Mart'ta düzenleyeceklerini bildirdi.
Tuna, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, kentte Türk Dünyası Kültür Başkentliği heyecanının devam ettiğini söyledi.
"Eskişehirliler ile şenlik havasında bir daha kucaklaşmak için 8-16 Mart'ta 'Türk Dünyası Alışveriş Günleri'ni düzenliyoruz" diyen Tuna, şöyle devam etti:
"Türk Dünyası Alışveriş Günleri, anı zamanda şehrimizde baharın müjdecisi olacaktır. Bir dizi etkinlik içeren bu organizasyonda, esnaf ve tüketiciler bir araya gelecektir. Şehrimizin en canlı noktalarından biri olan Hamamyolu Caddesi'nde ve Vilayet Meydanı'nda, alışveriş günleri boyunca stantlar açılacaktır. Bu etkinlikte, alışveriş kavramının kültür sanat boyutu da yer alacaktır. Açılış töreninde, Türkiye'yi Türkvizyon'da temsil eden Manevra Grubu konser verecek."
Tuna, Türk Dünyası Alışveriş Günleri'nin, 40'ın üzerinde gösteri, eğlence, sosyal medya etkinlikleri ile festival havasında gerçekleştirileceğini kaydetti.
Ayrıca alışveriş kuponu dağıtımı gerçekleştirilecek olan etkinliğe özel logolu mağazalardan yapılacak her 50 liralık alışveriş karşılığında, çekiliş kuponu noktalarında fiş ibrazı karşılığında katılım hakkı elde edileceğini açıklayan Tuna, şöyle konuştu:
"Bir kupon karşılığında 20 Mart günü Eskişehir'de kapanış törenlerine doğru yapacağımız büyük çekilişe, katılım hakkı sağlanmış olacaktır. Böylelikle ne kadar çok alışveriş kuponuna sahip olunursa, çekilişte ödül kazanma şansı da o oranda artmış olacaktır. Sürpriz hediyeler ve promosyonlar olacak. Toplamda 500'e yakın çekiliş armağanının yer aldığı kampanyayı, şu anda organize ediyoruz. Hem tüketicinin hem esnafımızın kazanmasını arzu ediyoruz. Çarşıya biraz hareket gelecek. Onu umut ediyoruz. Tabii ki, Türk Dünyası Kültür Başkenti'ne de bu yakışır diye düşünüyoruz."
Tuna, etkinlik kapsamında 3 türde 29 sponsorluk kabul edileceğini sözlerine ekledi.
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ise destekçisi olacakları etkinliğe çevre illerden de katılımın planlandığını, kentte ilk kez gerçekleştirilecek organizasyonun geleneksel hale gelmesini diledi.
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen de Türk Dünyası Alışveriş Günleri programı dolayısıyla Tuna'ya teşekkür etti.
Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkentliği'nden esnafın, sanatkarın ve tüccarın kazanım sağladığını vurgulayan Birsen, söz konusu kesimin alışveriş günleri ile daha çok ivme kazanacağını aktardı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER