ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:32

Türk derneği, Wiesbaden'da kermes düzenledi


Almanya'nın Hessen eyaleti başkenti Wiesbaden'da Süleymaniye Camii Eğitim ve Kültür derneği tarafından düzenlenen kermese Almanlar büyük ilgi gösterdi.

Süleymaniye Camii Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Wiesbaden kentinde, eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kermes düzenlendi.

Kermese katılan Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Osman Şahin, bu tür kermesleri desteklediklerini söyledi. Alman ve Türk vatandaşlarının kaynaşmasını sağlayan kermeslerin Türkiye'nin tanıtımına da katkıda bulunduğunu ifade eden Şahin, her kesimden insanı bir araya getiren ve kültürleri kaynaştıran faaliyetlerin sevindirici olduğunu ifade etti.

Dernek Başkanı Zafer Şahin de iki gün süren kermes kapsamında yaklaşık 50 bin kişiye hitap ettiklerini belirtti. Şahin, Almanların yoğun ilgi gösterdiği kermesten elde edilecek gelirin, gençlerin kültür, sanat ve eğitim faaliyetlerine harcanacağını ifade etti. Zafer Şahin, kermeste kurulan "Türkiye standı"nın da büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Wiesbaden kentinde iki gün süren kermese katılanlar, zengin Türk mutfağından farklı lezzetler tatma fırsatı da buldu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER