SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 20:38

Türk damat adayları Kırgızistan'da dolandırıldı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/kirgizistan-1485253-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kirgizistan-1485253-622x360.jpg
Türk damat adayları Kırgızistanda dolandırıldı

Kız arkadaşlarının aileleri ile tanışmak için Kırgızistan'a gelen 2 Türk'ü darbeden ve paralarını alan 5 zanlı yakalandı


Türkiye'de tanıştıkları Kırgız kızların aileleriyle görüşmek için Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e gelen 2 Türk'ü darbettikleri ve paralarını aldıkları ileri sürülen 5 zanlı yakalandı.

Bişkek Emniyet Müdür Yardımcısı Aleksandr Belun.skas, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 Türk'ün, Türkiye'de tanıştıkları Kırgızistan uyruklu 2 genç kızın yakınlarıyla görüşmek için geldikleri Bişkek’te kiraladıkları dairede, 2 kişi tarafından darbedildiği, 2 bin dolar tutarında para ve altınlarının çalındığı şikayeti üzerine çalışma başlatıldığını belirtti.

Kısa sürede olayın faillerinin belirlenerek gözaltına alındığını bildiren Belunskas, damat adayı 2 Türk'ün, genç kızların "sözde" yakınları tarafından soyulduğunu ifade etti. 

Belunskas, arasında bir istihbarat görevlisinin de bulunduğu 5 zanlının ifadelerinde, 2 Türk'ü darbedip, para ve altınlarına el koyduklarını söylediklerini bildirdi.

Olay öncesinde 2 Türk'ün, genç kızların yakınlarına beşer bin dolar çeyiz parası verdiğini söyleyen Belunskas, 18-27 yaşları arasındaki 5 zanlının dolandırıcılık ve soygun suçlarından gözaltına alındığını, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

"Tanıklıktan çekilme" hakkını kullandılar

SONRAKİ HABER

Mevsimlik işçilerin sorunlarını Meclis Araştırma Komisyonu inceleyecek

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.