ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 10:54

Türk çayı New York’ta tanıtıldı


Türk çayını dünyaya yayma hedefiyle uluslararası fuarlarda yer alan Çaykur, New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’da ziyaretçilere siyah, yeşil ve organik çaylarını tanıttı.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Çaykur’un 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında New York’ta gerçekleştirilen ‘Summer Fancy Food Show’ fuarına katıldığını bildirdi.
Sütlüoğlu, fuarda Çaykur standına ilginin büyük olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Kurum olarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz ve uluslararası fuarlar bu yolda önemli bir adım. 2012 yılında toplam 19 fuara katıldık. 2013 yılının ilk altı ayında ise 8 fuarda yer alarak Çaykur’un doğal çaylarını yüz binlerce kişiye tattırma imkanı bulduk. Bu sayede yurtdışı bayi ağlarımızı genişlettik. Yakın zamanda piyasaya sürdüğümüz ‘didi’ isimli soğuk çayımızla hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarında iddialıyız.”

Sütlüoğlu, eylül ayında ise Rusya'daki ‘WorldFood Moscow’ ile Hindistan'daki ‘WorldFood India’ fuarlarına katılarak Çaykur çayını tanıtma imkanı bulacaklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER