ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 17:18

Turistlerin yeni eğlencesi rafting ve çamur banyosu oldu

Turistlerin yeni eğlencesi rafting ve çamur banyosu oldu


Muğla’nın Fethiye ilçesinde 40 dereceyi geçen hava sıcaklıkları, bölgeye tatile gelen turistleri farklı arayışlara itiyor. Turistler, Saklıkent kanyonunda rafting heyecanı yaşıyor, çamur banyosuyla stres atıyor.

Fethiye’de tatillerini geçiren turistler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklardan rafting yaparak kurtulmaya çalışıyor. 45 dereceye ulaşan sıcaklarda denize gidemeyen yerli ve yabancı turistler serinlemek için soluğu Saklıkent kanyonunda alıyor. Kanyonun soğuk sularında serinleyen turistler, tatillerine heyecan katmak için bu defa rafting yapıyor. Saklıkent Kanyonu'ndan çıkan suyun üzerinde şişme botlara binen turistler, akıntının Eşen Çayı'na döküldüğü noktaya kadar su üzerinde seyrediyor. Kendilerine yardımcı olan gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen rafting turu, turistlerin heyecanlı dakikalar geçirmesine sebep oluyor.

Turistlerin heyecan dolu dakikalar sonrasında rahatlamak için kullandıkları formül ise biraz kirli. Turistler, rafting güzergahının sonunda yer alan çamur havuzlarına atlıyor. Gruplar halinde çamura giren turistler, hem serinliyor hem de çocuklar gibi eğleniyor. Tepeden tırnağa çamura bulanan turistler, çamur savaşı yaparak vakit geçiriyor. Turistler, girdikleri çamur sayesinde ciltlerinin güzelleşeceğine inanıyor. Saatler süren çamur banyosunun ardından Saklıkent'ten gelen soğuk suya giren turistler, burada üzerilerindeki çamurları temizliyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER