ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 18:09

Turistler, Uludağ'da doğalgazla ısınacak


Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'a doğalgaz hattı döşenecek. Uludağ'da ısınmada kullanılan fuel oil nedeniyle yaşanan çevre kirliliği ve kötü kokunun önüne geçmek için doğalgaz hattı döşenmesi planlanıyor. Uludağ'da otellerin ısınma ihtiyacını karşılayan fuel oil işletme sahipleri tarafından da istenmiyor.

Yıllardır şikayet edilen ve çözüm bekleyen soruna Bursa Valisi Münir Karaloğlu el attı. Vali Karaloğlu, konuyu ele almak üzere Çarşamba valilik binasında, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Bursagaz, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve otelcilerle bir araya geldi.

Vali Karaloğlu, Uludağ'ın Doğalgaz Sorunu ve Çözümü ile ilgili düzenlediği toplantıda otelcilerin sorun ve isteklerini tek tek dinledi. Karaloğlu, altyapı ve otopark problemlerinden sonra ulaşım sorunu için de mart ayında çalışmalara başlanacağını söyledi. İki yıl içinde Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 31 kilometrelik yolu tamamlayacaklarını anlatan Karaloğlu, doğalgaz sorununu da çözmek için harekete geçileceğini söyledi.

Uludağ'a doğalgaz çıkartılıp çıkartılamayacağını tartışacaklarını ve karara göre hareket edeceklerini anlatan Vali Karaloğlu, "Böyle bir çalışma yapılacaksa Uludağ SİT alanı, milli parklardan geçecek. Bu çalışmayı tek hat üzerinden yürütüp yürütemeyeceğimize karar vereceğiz. Altyapı ve doğalgaz birlikte ilerleyebilir. Uludağ gibi turizm alanları temiz olmalı. Daha sağlıklı ve temiz olan doğalgazı buraya çıkartmakta fayda var. Oradaki kokuyu hissedebiliyorsunuz. Eğer doğalgazı getirmeyi başarırsak hizmet daha kaliteli olacak." şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER