ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:46

Turhal'da satranç birincileri ödüllerini aldı

Turhalda satranç birincileri ödüllerini aldı


Tokat'ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yıldırım Kolej’i ile Türkiye Satranç Federasyonu Tokat Şubesinin birlikte organize etmiş olduğu Okullararası Satranç Turnuvası sona erdi.

Minikler, küçükler ve yıldızlar diye üç kategoride yapılan 7 tur İsviçre sistemli ödüllü yarışmada, öğrenciler kıyasıya yarıştı. Özel Yıldırım Kolej’inin konferans Salon’unda yapılan turnuvaya birçok okuldan çok sayıda öğrenci katıldı. İki gün süren turnuvaya olan yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren yetkililer, yarışma sayesinde öğrencilerin hem bilgilerini pekiştirdiği hem de eğlendiğini kaydetti. Amaçlarının öğrencilerin vakitlerini iyi geçirmesi ve düşünme yeteneklerini geliştirmesi olduğunu ifade eden Okul Müdürü Nahit Ören, turnuvayı her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirdiklerini söyledi. Yarışmaya olan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Müdür Nahit Ören, satrancın insanın zeka gelişimine olumlu katkı sağladığını belirterek, öğrencilerin bu tür etkinliklerle daha da sosyalleştiklerini anlattı. Yarışmayı izleyen ve ödül törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak ile Türkiye Satranç Federasyonu Tokat Temsilcisi Murat Yüzer, böyle bir turnuvayı düzenledikleri için Yıldırım Kolej'ine teşekkür ederek, yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutladıklarını söyledi.

Minikler kategorisinde Efe Hakan Öztürk birinci, Gökay Deniz Taslıoğlu ikinci, İse Anıl Koçak ise üçüncü oldu. Küçükler kategorisinde Doğukan Yetgin birinci, Mustafa Alkan ikinci ve İse Ezgi Özeni de üçüncü oldu. Yıldızlar kategorisinde ise Ali Yasin Aşkın birinci, Mert Çetin ikinci ve Mehmet Ali Alkan da üçüncülüğü aldı.Yetkililer, küçükler ve yıldızlar kategorisinde birincilere tablet bilgisayar ile madalya, ikincilere fotoğraf makinası ile madalya, üçüncülere de Mp4 Çalar ile madalya, Miniklere de kupa, madalya, başarı belgesi ve hediye paketi, geride kalan on kişiye de mansiyon ve teşvik madalyası ile başarı belgesi verildiği açıkladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER