ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:26

Turhal standı Eskişehir’de ilgi odağı oldu

Turhal standı Eskişehirde ilgi odağı oldu


Eskişehir'de, Tokat Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 'Tokat Günleri' etkinliği düzenlendi. Tokat ve ilçelerinin yöresel yemeklerinin, kıyafetlerini ve kültürünün sergilendiği fuar, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Espark Alışveriş Merkezi'nin yanındaki fuar alanında düzenlenen etkinliğin açılış törenine, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, Tokat'ın ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Çiçek, Tokatlı hemşehrilerinin bir dernek çatısı altında bütünleşmesinden ve birleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, fuarda katılan ve emeği geçenlere teşekkür etti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise bu etkinliğin şehirler arası sosyal, kültürel bağların yanı sıra ekonomik bağlar da kuracağını söyledi.

Fuarda Turhal standını ziyarete gelenlere ilçeye has Turhal yoğurtmacı ikram edildi. İlçede yapımı devam eden ve yakın zamanda hizmete açılacak olan Türkiye’nin ikinci büyük kulesi Turhal Kule ve Sosyal Tesis ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Ayrıca Turhal Belediyesi halk oyunları ekibinin de gösterileri de ilgi ile izlendi. Fuarın Eskişehir’de yapılmasının önemine değinen Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, fuarın Tokat ve ilçelerinin tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydetti. Fuarın Eskişehir’de ilk kez düzenlendiğini ifade eden Başkan Ali Gözen, bunu her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini açıkladı. Gözen, "Bu defa Eskişehir Tokatlılar Derneği tarafından ilk kez Eskişehir’de yapılması Tokat’ın ve ilçelerinin tanıtımı açısında önemli olduğu kanaatindeyim. Bizler burada Tokat’ı, Turhal’ı ve diğer ilçeleri Eskişehir’de yaşayanlara kültürü, sanatı, tarihi ve coğrafi güzellikleriyle tanıtıyoruz. Biz de Turhal Belediyesi olarak burada hem ilçemizi hem de belediyemiz hizmetlerini tanıtma fırsatı bulduk. Emeği geçen herkesi kutlar, saygılar sunarım.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER