ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:53

Tüp patlamasında yaralıların durumu iyi


Erzurum'da gece saatlerinde iki katlı bir binanın üs katında mutfak tüpünün neden oluduğu patlamada yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Palandöken ilçesi Yunus Emre Mahallesi Yeşilçam Sokak 16 Numaralı binada meydana gelen piknik tüpüün neden oludğu patlama korku ve paniğe neden olmuştu. Patlamada 5'i çocuk 2'si kadın olmak üzere toplam 9 kişi yaralanmıştı. Yaralılar komşular tarafından Bölge Eğitim Araştırma ve Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

İki yıl önce eşi bir husumet yüzünden öldürülen 3 çocuk annesi Sema Çınar'ın evinde meydana gelen patlamada, Çınar ile çocukları Ayberk( 3), Berk Tuğ(4) ve Aybüke Zübeyde (9) ile alt katta oturan kayın biraderi ile yeğenleri Uğur Karaya, Murat Elman, Mevlüde Elman ile Zeynep Pınar Elman çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Hastanede ayakta tedavileri yapılan Yağmur, Zeynep Pınar, Berk Tuğ ve Aybüke Zübeyde taburcu edilmişti. Diğer yaralılardan Uğur Karakaya ve Murat Elman'ın da öğle saatlerinde taburcu edildiği, diğer yaralıların ise Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavisine devam edildiği belirtilerek sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Dün gece saatlerinde yaşanan patlama sonrasında savaş alanına dönen sokakta ise bugün sanki hiç bir şey olmamış gibiydi. Belediye ekipleri sokakta temizlik yaptı. Patlamanın etkisiyle çevreye saçılan eşyalar Sema Çınar'ın yakınları tarafından binanı bahçe kısmına taşınmıştı. Pencere camları kırılan vatandaşlar ise evlerinin camlarını değiştirdi.

Patmanın oluşturduğu basıncın etkisiyle binanın tavanın yerinden oynadığı ve kolonlar ile bağlantılarının güçlü olmasının olası bir göçü önlemesi ise dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER