ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:00

Tüp bebek projesinde ilk 'güzel haber'


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Acıbadem Sağlık Grubu arasındaki protokol kapsamında yapılan ''tüp bebek projesinde'' ilk mutlu haber geldi. Tedavi görmeye başlayan 12 yıllık evli bir çiftin 9 ay sonra çocuklarını kucaklarına alacağı bildirildi.
     Acıbadem Sağlık Grubu'nun sosyal sorumluluk projesi kapsamında gündeme getirdiği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın işbirliğiyle "Umutlar Gerçek Oluyor" kampanyası hayata geçirilmişti. Kampanyayla 2 bin 500 çiftin, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olması hedeflendi. Bakanlığın tespit ettiği 2 bin 500 ailenin konaklama masrafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanırken tüm tedavi giderlerini Acıbadem Sağlık Grubu üstlendi.
     Kampanyanın ilk mutlu haberi Ankara'dan geldi. 12 yıllık evli çift tedavinin ardından çocuk sahibi olabilecek. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen ailenin Kayseri Acıbadem Hastanesinde tedavi gördüğü bildirildi.
     Çiftin memleketlerinde yaşarken çocukları olmadığı için ayrılmaları yönünde baskı görünce Ankara'ya yerleşmeye karar verdikleri belirtildi.Çiftin çocuk sahibi olacakları için çok mutlu olduğu, genç kadının kısa süre içinde hamileliğinin üçüncü ayını dolduracağı ve Bakan Şahin'e çok teşekkür ettikleri öğrenildi.
     Öte yandan Fatma Şahin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, yakında yeni bir tüp bebek kampanyası başlamasının planlandığını ve tüp bebek tedavisinden yararlanmak isteyenlerin bulundukları yerdeki Sosyal Yardım Vakfına başvurmalarını bildirdi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER