ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:01

Tunceli'de hava operasyonu

Tuncelide hava operasyonu


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının patlatılmasının ardından Tunceli’de de olası bir saldırıya karşın operasyon başlatıldı. Terör örgütü PKK’nın Bingöl ve Tunceli’de de benzer eylemler yapabileceği yönünde istihbarat alınması üzerine operasyonların başlatıldığı ifade edildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 4 askerin yaralanması üzerine bölgede havadan ve karadan geniş çaplı operasyon başlatıldı. Lice'de yola döşenen mayınlı saldırının ardından bölgede benzer bir saldırıya karşın operasyonlar yoğunlaştırıldı.

Tunceli merkeze bağlı Sarıtaş ve Gözen Vadisinde tespit edilen bir grup PKK’lıya yönelik havadan operasyon gerçekleştirildi. Terör örgütü PKK’nın Lice ilçesindeki mayınlı saldırısının ardından Bingöl ve Tunceli’de de benzer eylemler yapabileceği yönünde istihbarat alınması üzerine sabah saatlerinde Tunceli merkeze bağlı Sarıtaş ve Gözen vadisinde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Kobra helikopterlerin belirlenen yerleri bombaladığı operasyonun halen devam ettiği bölgede tespit edilen bir grup PKK’lının kış üstlenmesine girmeyen grup olduğu belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER