ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:28

Tunceli'de göstericilere müdahale eden iki TOMA birbirine çarptı


Tunceli'de, Berkin Elvan için düzenlenen protesto gösterilerine polis müdahale etti. Polis ile göstericiler çatışıyor. Göstericilere müdahale eden iki TOMA birbirine çarptı.

Şehit Nahit Polis Karakolu önüne gelen göstericiler, karakola ve polis araçlarına taşla saldırdı. Polisin de göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalesiyle başlayan olaylar, devam ediyor.

İstanbul'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında başından gaz fişeği ile vurulan ve 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın ölümünü protesto etmek için Tunceli'de Dersim Demokratik Halklar Dayanışması grubu ve bir çok siyasi parti ile sivil toplum örgütü yürüyüş düzenledi. Sanat Sokak'tan meşalelerle Behice Boran Caddesi'ne kadar slogan atarak yürüyen yaklaşık bin kişilik bir grup, AK Parti İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasından sonra dağılmayan bir grup, slogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar tekrar yürüdü. Burada araç trafiğini de yarım saat engelleyen protestocu grup, şehir merkezindeki Şehit Nahit Bulut Polis Karakolu önüne geldi. Bir süre bekleyen grup, daha sonra karakola ve karakol önünde bekleyen TOMA aracına taşlı saldırı gerçekleştirdi. Aynı saatlerde başka bir grup da Cumhuriyet Mahallesi'nde polisle çatıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER