ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 16:44

Tunceli'de gençler barış için uğraşacak!

Tuncelide gençler barış için uğraşacak!

Tunceli'de bir grup üniversite öğrencisi, çözüm sürecine destek vermek amacıyla "Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi" oluşturdu.


Tunceli'de bir grup üniversite öğrencisi, çözüm sürecine destek vermek amacıyla "Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi" oluşturdu.

Tunceli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ferhat Güven, kentteki bir otelde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 5 arkadaşıyla "Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi" oluşturduklarını belirterek, "Bilindiği üzere ülkemizde bir yılı aşkın süredir bir çözüm süreci var. Bizler de barışın kentinden barış sürecini desteklediğimizi belirtmek istiyoruz" dedi.

"Bu süreç içerisinde ön yargılardan kaynaklı bazı yanlış anlaşılmalar oldu" diyen Güven, "Bizler gerçekten barış sürecinin aksamaması için gençler olarak elimizden geleni yapıyoruz çünkü biz biliyoruz ki gençlik demek gelecek demek, bu nedenle bizce gelecek barış olmalıdır" ifadesini kullandı.

Gençlere çözüm sürecinde büyük görevler düştüğünü belirten Güven, "Geleceğin barış, birlik ve beraberlik mekanizmalarıyla kalıcı olması için yola koyulduk. Artık silah sesleri ve ağıt değil, annelerimizden yöresel türkülerimizi dinlemek istiyoruz. Barışın kalıcı olabilmesi için bizler gençlik olarak elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

"Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi" olarak 14 Haziran'da "Barış Konferansı" düzenleyeceklerini ifade eden Güven, amaçlarının her kesimden insanları bir araya getirerek ön yargıları yıkmak olduğunu söyledi.
Barışın, ön yargıların yıkılarak sağlanabileceğini düşündüklerini vurgulayan Ferhat Güven, çözüm sürecinin kağıt üzerinde değil, pratikte uygulanabilmesi için girişimci sayısını kısa sürede artırarak çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER