ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 14:13

Tunceli de gökkuşağına boyandı

Tunceli de gökkuşağına boyandı


Tunceli’de bir kafenin merdivenler bir grup genç tarafından gökkuşağı renklerinde boyandı.

Tunceli’de akşam saatlerinde bir araya gelen bir grup genç, Altı Üstü isimli kafenin bulunduğu merdivenlerini gökkuşağına boyadı.Sabah saatlerinde rengarenk merdivenlerle karşılaşan vatandaşlar, çalışmayı desteklediklerini söyledi. Merdivenlerin daha önce bakımsız ve mat olduğunu ifade eden vatandaşlar başka yerlerin de bu şekilde boyanmasını istedi.

Akşam saatlerinde arkadaşıyla kendilerinde merdivenleri gökkuşağına boyama fikri oluştuğunu ifade eden Netice Yılmaz, “İki arkadaş gecenin 11.00’inde nalburdan boya alarak başladık. Sosyal medyada paylaştıktan sonra bu sayı çoğaldı.Öncelikle 1 Eylül olması itibariyle Dersim halkına bir hediyemiz olsun. Bunun dışında renkli yaşam ve renklere tahammül mesajı vermek istedik. İnsanlar istediği şekilde, istediği durumda yaşayabilirler. İstediği renklerde kendini ifade edebilirler. Bunu bütün dünya için istiyoruz. Dünyada renklere tahammül istiyoruz.” dedi.

Sabah saatlerinde merdivenleri gördüğü zaman şaşırdığını ifade eden Ali İlgin, “Çok güzel bir görsel şölen sergiliyor. Daha önceki hali mattı. Şimdi gayet iyi olmuş. Gören insanların çok ilgisini çekiyor. Böyle şeylerin devam etmesini isteriz.” diye konuştu. Veli Özgül ise şunları söyledi: “Çok güzel olmuş. Geçerken içim ferahladı ve çok duygulandım. Kim yapmışsa eline koluna sağlık, teşekkür ederiz. Umarım diğer köprülerimiz ve merdivenlerimiz bu şekilde olur.”


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER